L'atleta Miquel Piera, de el Club Atletisme Baleària Dianium, va ser el millor en la II Milla Urbana de Dénia, que va tindre lloc al carrer Marqués de Campo. A l'igual que en la primera edició, la prova Torneig Terra de Retrobament que organitza la Fundació Baleària, va comptar amb la presència de molts atletes, sobretot de base, arribats de les illes d'Eivissa i Mallorca.
La matinal atlètica va reunir molts curiosos i aficionats a l'atletisme en el marc incomparable que és la artèria més important de la ciutat. Les primeres curses que es van dur a terme van ser les de Querubins, els més xicotets, per anar pujant categories. La primera part del matí va acabar amb les milles de categoria cadet. Posteriorment va tindre lloc la cerimònia de lliurament de trofeus.
La segona part es va iniciar amb la disputa de la prova de Veterans B i C masculina, a la qual van seguir quatre cursa més. Com a colofó va tindre lloc la cursa categoria Elit. En la prova Elit, el gran protagonista va ser Miquel Piera que, des de la eixida, va imposar un fort ritme i es va mantindre al capdavant fins al final. En els metres finals, Juanra Pous va llançar un fort atac però no va poder sobrepassar l'atleta d'Orba.
En meta el millor temps va ser de Piera amb 4.46, sent el segon millor un atleta juvenil, Joaquin Balestra, de l'CA Pitius d'Eivissa, que va fer aquesta milla amb una marca de 4.49. El segon en Elit va ser Juanra Pous, de l'CA Gandia, amb un registre de 4.50. El tercer en Elit va ser Youssef Ahatach, de l'CA Baleària Dianium, que va entrar en meta amb un temps de 4.55.
Querubins Fem
1ª Diana Larrosa
2ª Tania Buigues
3ª Mar Calatrava
Querubins Mas
1º Marc Codoñer
2º Miguel Donderis
3º Miguel Sumandea
barrufets Fem
1ª Inés Viso
2ª Anais Patricio
3ª Louise Walmleis
barrufets Mas
1º Kobi White
2º Joan Amengual
3º Jindra Pospisil
Pre-Benjamí Fem
1ª Zoe White
2ª Maria Bonet
3ª Gisela Peris
Pre-Benjamí Mas
1º Joan Alemany
2º Pere Murillo
3º Àngel Alemany
Benjamin Fem
1ª Radost Koseua
2ª Marina Bermejo
3ª Arlet Silva
Benjamí Mas
1º Joan Marín
2º Jordi White
3º Miquel Amengual
Aleví Fem
1ª Sandra Vadell
2ª Andra Esciva
3ª Marina Ramón
Aleví Mas
1º Roc Martí
2º Juan Carlos León
3º Alberto Berruti
infantil Fem
1ª Sara Tur
2ª Claudia Calbet
3ª Alicia Crespo
infantil Mas
1º Mauro García
2º Mark Roper
3º Damià Puigcerver
cadet Fem
1ª Mar Riera
2ª Carmen Martínez
3ª Francisca Truyols
cadet Mas
1º Miguel Ángel Esteller
2º Nahuel Moralejo
3º Alejandro Martín
juvenil Fem
1ª Aroa Manzano
2ª Kolina Oliver
3ª Mar Salvá
juvenil Mas
1º Joaquin Balestra
2º Sebastian Blanc
3º Izan Martínez
Sènior Fem
1ª Aina Fornés
2ª Jesica Nuñez
Sènior Mas
1º Cristóbal Gómez
2º Ignacio Calabuig
3º Javier Mahiques
veteranes A
1ª Isabel Gregori
2ª Diana Ruiz
3ª Maria Gil
veterans A
1º Andrés Savall
2º Ángel Herrera
3º Vicent Codoñer
veteranes B
1ª Maria Mulet
2ª Mayca Sala
3ª Laurence Rastell
veterans B
1º Víctor Fernández
2º Alberto Riera
3º Ignacio González
veterans C
1º Vicente Gonzálvez
2º Manuel Ferrer