7: 00 hores:
Despertà en tots els districtes fallers.
8: 00 hores:
Despertà nen.
8: 30 hores:
Visita del jurat qualificador a les diferents falles.
9: 00 hores:
Visita dels jurats de la resta de premis fallers.
Recollida de falleres i cercaviles en tots els districtes fallers.
10: 30 hores:
Visita de cortesia de les falleres majors de Dénia, Corts d'Honor i JLF al 1º i 2º Grup de Mariners i a la Llar del Jubilat.
12: 45 hores:
Concentració de totes les comissions a la plaça de l'Ajuntament.
13: 00 hores:
Lliurament de premis de les falles infantils 2016.
- Premis de la secció primera infantil
- Premi Enginy i Gràcia secció primera infantil, patrocinat per Bar Bus
- Premis de la secció especial infantil
- Premi Enginy i Gràcia secció especial infantil
- Premi a la Millor Pintura de falla infantil, patrocinat per Juanma López Pintures i aplicacions
- Banderí a la Millor Falla Infantil de Dénia, lliurament Ajuntament de Dénia
- Banderí a la Millor Falla Infantil de Dénia, lliurament Junta Central Fallera
- Premi Pepe Simó a "ninot indultat" infantil, patrocinat per Assegurances Pedrós
14: 00 hores:
mascletaes en les diferents demarcacions falleres.
17: 45 hores:
Concentració a la plaça de l'Ajuntament de totes les comissions falleres.
18: 00 hores:
Acte d'homenatge a les falleres majors de Dénia ia les falleres majors de les Roques, Baix la Mar, Darrere del Castell, Campaments i Oest.
21: 00 hores:
Lliurament de premis de les falles grans 2016.
- Premis de la secció primera
- Premi Enginy i Gràcia secció primera, patrocinat per Bar Bus
- Premis de la secció especial
- Premi Enginy i Gràcia secció especial, patrocinat per Bar Bus
- Banderí a la Millor Falla de Dénia, lliurat per l'Ajuntament de Dénia
- Banderí a la Millor Falla de Dénia, lliurat per Junta Central Fallera
Altres premis:
- Premi Pepe Simó al ninot indultat, Patrocinat per Assegurances Pedrós
- Premi a la Promoció del valencià, patrocinat pel Departament de Normalització Lingüística de l'Ajuntament
- Premi a la Millor Crítica Turística, patrocinat per la Regidoria de Turisme
- Premi a la Millor Crítica mediambiental i gestió de residus, patrocinat per la Regidoria de Medi Ambient i Urbaser
- Premi Luis Francisco Carrió a la Millor Crítica Local, patrocinat per Canfali Marina Alta
- Premi José Vicente Negre a l'Activitat Fallera, patrocinat per la Cooperativa de Taxis Dénia
- Premi al Risc, patrocinat per Espabrok Bisquert Molines Corredoria d'Assegurances
- Premi a la Ornamentació, patrocinat per la Tertúlia Fallera
- Premi a la Millor Pintura de falla, patrocinat per Juanma López Pintures i aplicacions
- Premi al Millor Llibre de Falla, patrocinat per la Regidoria de Cultura
- Premi a la millor carrer engalanat, patrocinat per la Regidoria de Festes
23: 00 hores:
Revetlles en les diferents demarcacions falleres.
23: 30 hores:
mascletà nocturna, a la plaça Jaume I.