Els equips de Pàdel representatius del Club Tennis Dénia van tindre una bona jornada ja que van eixir airosos dels seus compromisos.
El conjunt femení va vèncer a l'equip París 24 de Xàbia, Per 3 a 0. L'equip dianense va jugar a un gran nivell demostrant la superioritat en els tres partits disputats.
Cati Roselló i Marisa Montagut van guanyar a Deborah White i Joelle Creemers, per 6 / 0 i 6 / 2, Mely Kearley i Marta Álvarez van guanyar a Sylvia Van der Bos i Tammy de Boer per 6 / 1 i 6 / 2 i Marisa Díaz i Almudena Millán van guanyar a Gina Gatole-King i Lesley Tregunno, per 6 / 1 i 6 / 3.
Mentre que l'equip masculí que milita a 1ª divisió va vèncer al Club Pàdel Oliva per 2 a 1.
La parella formada per Manuel Sala i Javier Serer va guanyar a Javier Menendez i Paco Llorca, per 6 / 1 i 6 / 1, Luis Mascarell i Javier Martinez van guanyar a Guillermo Ponzodo i Alberto Parra, per, 6 / 3 i 6 / 3 i Tico Devesa i Francisco Vte. Garcia van caure davant Raúl Aguilar i Felipe Garrido, per 1 / 6 i 1 / 6.
Lliga Comarcal de Pàdel a Dénia
Aquest diumenge es va celebrar la 1ª jornada de la Lliga Comarcal de Pàdel a les instal·lacions del Club Tennis Dénia. Hi va haver un gran ambient i els nens van gaudir d'allò més bé de les trobades programats per a la primera jornada.
Els campions i finalistes de les diferents categoria van ser:
prebenjamí mixt
finalistes: Aitana Moyano / Julia Ortolá
campions: Unai Rovira / Oscar Moncho
Benjamí mixt
finalista: Agustí Esteve / Javier Caselles
campions: Guillermo Moyano / Vicent Cinquè
Aleví masculí
finalista: I.Bartorelli / A.Moncho
campions: X.Pascual / M.Segarra
Aleví femení
finalista: Lucia Pastor / Elena Torrens
campions: Neus Rosello / Sara Sòria
infantil masculí
finalista: Hugo Bonilla / Raul Barret
campions: Marc Sanchez / Sergi Dénia
infantil femení
finalista: Clara Serra / Índia Bordehore
campions: Irene Soler / Claudis Nilke
cadet masculí
finalista: V.Berenguer / R.Mata
campions: M.Sala / O.Nilke
cadet femení
finalista: Marina Iborra / Lucia Ferri
campions: Carmen Soler / Lucia Muntanyes
Junior masculí
finalista: Pau Grimalt / Hugo Julia
Campions: Jose Buigues / Adrian Carrio